הכל על כלבים

כלב ותינוק חדש

מצפים לתינוק חדש? 10 דברים שאתם והכלב שלכם חייבים לדעת לקראת בואו הקטנטן הביתה
1. ודאו שהכלב צייתן ופועל על פי הוראותיכם. הדבר חשוב מאוד כשיש תינוק בסביבה
2. הרגילו את כלבכם לתינוקות וילדים מוקדם ככל האפשר, הרבה לפני שהוא יפגוש את האח החדש שלו. 

3
. הרגילו את כלבכם מבעוד מועד לכך שישנה אפשרות שייגעו בו במקומות לא צפויים. הרשו לעצמכם להציק לו מדי פעם על ידי נגיעה בין כפות הרגליים, באזור הבטן, בכל חלקי הזנב, בפה, באף, באוזניים, בעיניים ותוך כדי שבחו אותו ואמרו לו כמה שהוא נפלא ונהדר.
4. אם מחליטים להוציא את הכלב מהבית לחצר (לא מומלץ), להגביל אותו לאזורים מסוימים בבית, לאסור עליו לעלות לספה, לאסור עליו גישה לחדר התינוקות... יש לעשות זאת הרבה לפני הגעת התינוק כדי שהכלב לא יקשר בין התינוק לשינוי.
5. בזמן הכנת חדר התינוק החדש יש להרגיל את הכלב להיכנס ולהרגיש בו בנוח.
6. לאחר הלידה, כדאי להביא שמיכה או בגד הנושא את ריח התינוק ואת ריח היולדת מבית החולים, כדי שהכלב ירחרח את החדשות הטובות. תנו לו להריח את החפץ תוך כדי מתן פינוקים וחיזוקים אך איסרו עליו לשחק עם החפץ.
7.  בעת הכניסה לבית עם התינוק החדש השתדלו לקבל את פני הכלב באופן אליו הוא התרגל. כדאי שאבא יכניס את התינוק לבית בזמן שאמא מקבלת את פני הכלב.
8. אפשרו לכלב לגשת לתינוק החדש באופן מבוקר. אל דאגה! כלב בריא לא יעביר מחלות לתינוק ואין סיבה למנוע מגע ביניהם. במהלך ההיכרות הראשונה הסבירו לכלב בקול מרגיע מה קורה, לטפו ופנקו אותו כדי ליצור חוויה כמה שיותר חיובית עבורו. אין לאפשר לו לנבוח על התינוק, לגפף אותו עם כפות הרגליים, לדחוף את החוטם חזק מדי ובוודאי לא לאפשר נגיסות אהבה. לגבי ליקוקים, זה עניין אישי וכל אחד יחליט מה מתאים לו. בכל מקרה בו הכלב מתחיל להפגין את אחת ההתנהגויות הלא רצויות, יש להפסיק לשבח אותו ולהרחיק אותו בעדינות מהאזור. אין לצעוק עליו, לגעור בו או להעניש אותו בכל דרך שהיא.
9. אם הכלב מפגין בעקביות התנהגויות לא רצויות ובמיוחד סימני תוקפנות, יש להתייעץ עם מאלף או מומחה להתנהגות.
10. לעולם אין להשאיר את הכלב והתינוק יחד ללא השגחה. לא להגיש או להושיט את התינוק לכלב, אלא לתת לכלב לגשת אליו.