הכל על כלבים

טיפים לימי הקיץ עם כלבים

מאת ד''ר דיויד רוזנבלט, הווטרינר הראשי של בונזו
אל תתנו למזג האוויר לבלבל אתכם! כלבים וחתולים זקוקים ליותר אוכל כשחם בחוץ, מכיוון שהם מבזבזים אנרגיה רבה על צינון הגוף
כלבים לאחר תספורת או כלבים בעלי פרווה עבה פגיעים יותר לנזקי השמש ועלולים להיפגע ממכת חום, לכן יש להגן עליהם בכיסוי או לחלופין לדאוג שלא יהיו חשופים לשמש בשעות החמות.


אל תתנו למזג האוויר לבלבל אתכם! כלבים וחתולים זקוקים ליותר אוכל כשחם בחוץ, מכיוון שהם מבזבזים אנרגיה רבה על צינון הגוף. כלבים לא אוהבים לאכול כשחם להם, לכן מומלץ בקיץ להגיש את המזון לכלב בשעות הערב המאוחרות או הבוקר המוקדמות, אז מזג האוויר נעים יותר.

שימו לב, כשמשאירים כלב מספר שעות לבד, לא מספיק להשאיר כלי מלא מים, זה לא יעזור במקרה בו הכלב יהפוך את הכלי והמים ישפכו. מומלץ להשאיר כמה מקורות מים חלופיים או לבקש משכן שיבדוק מדי פעם האם יש לכלב מספיק מים.

במיוחד לים, חשוב לקחת מים לכלב בכמות נאותה. כלב צמא עלול לשתות את מי הים ולהיפגע.

אם נוסעים לטיול ולא רוצים לסחוב שק מזון יבש לכלב ניתן לקחת פחיות שימורים המיועדות לכלבים. פשוט פותחים, נותנים וזורקים את הקופסא- קל ונוח.

אם הכלב מקיא בנסיעות, קחו אותו למרפאה וטרינרית. יש תרופות שיכולות להקל על התופעה, בעוד מועד.

כלבים רבים אובדים בטיולים. ודאו שכלבכם מסומן בשבב תת עורי, ודאו שרשום לכם מספר השבב, וכן ודאו שהכלב רשום במאגר הכלבים של משרד החקלאות באינטרנט. גלשו אל  www.vtr.moag.gov.il/vtr/DogCenter , הקלידו את מספר השבב ותוכלו לראות אם כלבכם מופיע. אם לא, פנו למחלקה הווטרינרית ברשות המקומית או למרפאה בה כלבכם חוסן נגד כלבת. בכל מקרה, כדאי גם לרשום שם וטלפון על הקולר.