הכל על כלבים

טיפים לטיפול בהתנהגות כלבים

מאת נתן פרל, מאלף כלבים ומטפל בהתנהגות כלבים
אוהבים לפנק את הכלב בנשנושים? שימו לב למזונות מסוכנים: ברוקולי, ענבים וצימוקים, שוקולד, שום ובצל. מאכלים אלו עשויים לגרום לאנמיה ואף להרעלה.
הכלב שלכם מסתובב עם מחסום ?
כדאי לדעת שישנם שני סוגי מחסומים עיקריים ולהם תפקידים שונים:
* מחסום הניילון השחור - סוגר ואוטם את הפה, נועד לשימוש בעיקר בקליניקה וטרינרית, תפקידו למנוע מהכלב לפגוע בצוות המטפל, מחסום זה אינו מתאים ליומיום, מאחר והוא מגביל את הכלב ומונע את פעולת ההלחתה.
* מחסום דמוי רשת – מצוין לפעילויות מחוץ לבית, מאחר והוא מאפשר לכלב לבצע את פעולת ההלחתה ( צינון הגוף), רק כך תאפשרו לכלבכם לצנן את עצמו ובכך תימנעו מכות חום והתייבשות.


טסים לחו"ל לתקופה ארוכה ולוקחים את הכלב אתכם ?
חווית הטיסה היא אתגר מורכב לחברינו הכלבים, על מנת למנוע מהכלב חרדה ולהקל עליו בצורה טוב ביותר, מומלץ לנקוט באמצעים הבאים:
* בזמן הטיסה הכלב מופרד מבעליו, ונמצא במקום זר, בעל ריחות ורעשים לא מוכרים. שינויי הגובה והלחץ האטמוספרי משפיעים פיזית על הכלב ויוצרים חוסר מנוחה, על כן עליכם להכין את הכלב מראש לחוויה, ולהיערך בהתאם.
* על מנת לספק לכלב מקום מוכר ובטוח בזמן הטיסה, מומלץ להיעזר בתא הטסה (כלוב אילוף), אותו יכול הכלב להכיר מבעוד מועד. תא ההטסה הוא כלי פתרון מצוין לזמן הטיסה, מאחר והוא נותן לכלב תחושה של בטחון יחסי.
* יש להרגיל את הכלב באופן הדרגתי לתא ההטסה בתקופה שלפני הטיסה, מומלץ להתייעץ עם מאלף מקצועי על מנת לצלוח את אתגר הטיסה.

איך מתמודדים עם גור עד שהוא נגמל מעשיית צרכים בבית?
התקופה של גמילת גור מעשיית צרכים בבית עד לשלב בו הוא נגמל, היא תקופה מתסכלת ומלוכלכת במיוחד...
הידעתם?
ניקיון סביבת מחייתו של הגור באקונומיקה עשויה להגביר את עשיית השתן באזורים אלו, משום שהשתן והאקונומיקה מכילים אמוניה, הכלב מזהה את הריח וחוזר לעשות את צרכיו בנקודה זו. על מנת לטשטש ריחות צואה ושתן יש למהול חצי כוס חומץ בדלי מים ולשטוף את הרצפה.

אוהבים לפנק את הכלב בנשנושים?
* שימו  לב למזונות מסוכנים: ברוקולי, ענבים וצימוקים, שוקולד, שום ובצל. מאכלים אלו עשויים לגרום לאנמיה ואף להרעלה.
* עצמות עוף מסוכנות במיוחד משום שהן הופכות למשוננות ופוצעות את דפנות המעיים.
* במידה ואתם אוהבים לפנק את הכלב בנשנושים, מומלץ לעשות זאת באופן מדוד ביותר משום שכלבים, כמו בני אדם, עולים במשקל במידה והם מנשנשים יותר מדי...
* אם מפנקים את הכלב, מומלץ לעשות זאת כחיזוק חיובי בתרגילי אילוף ומשמעת, ולהשתמש בתוספי מזון ופינוקים בעלי ערכים תזונתיים גבוהים. שמש וחם (לכלב גם)
* לכלבים שלנו אין כובע, השמש היוקדת קופחת על ראשם וגופם, הכלבים הכהים פגיעים במיוחד.
* הקפידו לסדר את יומו של הכלב כך שהטיול הראשון יהיה בשעות הבוקר המוקדמות והטיול הארוך בשעות אחה"צ המאוחרות או הערב. אם הוא זקוק לטיולים רבים יותר הקפידו לטייל טיולים קצרים בצל ולספק לו שתייה ומנוחה לאחר מכן.
* השתדלו להימנע עד כמה שניתן מטיולים בשעות החום העמוסות כדי להימנע ממכות חום והתייבשות.
* בבית, הקפידו לוודא שלכלבכם מים טריים וקרירים ונגישות זמינה אליהם בכל עת.
* כלבי חצר זקוקים למרבץ מוצל לאורך כל שעות היום ביחס לתנועת השמש. מים קרירים וטריים יסייעו להם להתקרר בזמן ההמתנה לשעות ההקלה של שקיעת השמש.

לוקחים את הכלב אתכם לים?
* כדי שכולם יחזרו הביתה בשלום הקפידו להצטייד בכלי למים מתוקים על להרוות את צימאונו של החבר על ארבע, קיימים כלים מתקפלים למים שמומלץ לשים באופן קבוע בתיק.
* בהליכה על החול הלוהט כריות כף הרגל של הכלב לא מוגנות מכוויות ופציעות של חפצים משוננים, הקפידו ללכת על קו המים הצוננים.
* שמרו על הכלבים מרכבי השטח בחופים.

יוצאים לטיול בטבע?
* הכלבים שלנו הם יצורים סקרנים שאוהבים  לחקור את הסביבה, בזמן השהיה בשטח עלולים
להיתקל בנחשים ושאר חיות ארסיות.
* הקפידו לשמור את הכלב קרוב אליכם כדי לפקח על ביטחונם, הצטיידו לפני היציאה מהבית
במספרי חירום של וטרינר מקומי באזור אליו אתם נוסעים.
* בלילה בזמן הלינה במאהל אבטחו את הכלב בעזרת קשירה או הלינו אותם אתכם באוהל כדי
שלא ילכו לאיבוד.

צימר עם החבר הכי טוב שלי
הידעתם? אם אתם נוסעים לחופשה בצימר בארץ, אתם יכולים לקחת את הכלב שלכם אתכם. צימרים רבים מוכנים לארח גם את החברים השעירים בחופשה המשפחתית. חפשו בגוגל "צימרים המארחים בעלי חיים", הכלבים שלכם ישמחו להתלוות אליכם לחופשה ,שימרו על הכלב בזמן השהות בצימר, על מנת לשמור על שלמות המקום שמארח אתכם. חופשה נעימה.

ארטיק לכלבים- המרענן הרשמי של הכלב.
בקיץ, פנקו את כלבכם בארטיק בהכנה עצמית, אשר יעזור לו לצנן את גופו, ויעסיק אותו בפינוק קר וצונן. עצם בקר חלולה מהקצב, ממולאת בנקניקיות דחוסות שהקפאתם במהלך הלילה הם חטיף מפנק שעוזר לכלב לפרוק אנרגיה, שעמום ומתח בזמן היעדרותכם, ועוזר לו להצטנן בימי הקיץ הלוהטים.
רוצים מתכון לקרטיב מעולה לכלב? לחצו כאן