מדריך גזעי כלבים

השוני בין כלבים בא לידי ביטוי לא רק בתכונות חיצוניות של צבע, גודל ויופי, אלא גם בתכונות אופי "ייחודיות" לכל גזע כגון: אינטליגנטיות, סבלנות, עצמאות, ידידותיות כלפי זרים (או להפך חשדנות ותוקפנות), שובבות, תכונות צייד וכדומה.
בחירת גזע הכלב, לא רק על פי מראהו, אלא גם על פי האופי שלו ומידת התאמתו לתנאי הגידול שתוכלו לאפשר לו ובהתאם לסגנון של בני משפחתכם כגון: בית פרטי או בקומות, קיומם של ילדים, חיות מחמד אחרות ועוד. יהיה זה לא נכון, לבחור בכלב הרגיש לרעשים חזקים ונוטה להיות הססן, כדי לחיות בבית בו יש ילדים קטנים הנוטים להרעיש, שכן כלב זה יכול להתאים בעיקר למגורים עם אנשים מבוגרים. כמו כן, יהיה זה בלתי מתאים לבחור בגור גדול שנהנה מריצות ארוכות ומפעילות ספורטיבית יומיומית, כדי שיגור בבית קטן בו בני המשפחה רוב היום מחוץ לבית ואין להם פנאי לצאת איתו החוצה כדי לפרוק אנרגיות. ברשימת סוגי הכלבים שלנו השתדלנו לשלב תמונות מיטיבות של הגזעים השונים של הכלבים וכן לפרט אודות תכונות האופי המאפיינות כל גזע וגזע. זכרו שכל כלב שונה מהאחר אולם כדאי להתייחס גם לתכונות הייחודיות לכל סוג על מנת שההתאמה ביניכם לבין הכלב תהיה אופטימאלית

שפיץ גרמני German Spitz

פרוותו הארוכה והצחורה כשלג מעצימה את מימדיו הקטנים של כלב מגזע שפיץ יפני. הפרווה קצרה יותר באזור הרגליים וארוכה מאוד באזור הצוואר
והגוף. מקורם של הכלבים הוא בכלבי שפיץ גרמניים שהובאו ליפן במאה ה- 20. אפו של הכלב בצורת טריז, אוזניו זקורות וכפות רגליו מזכירות כפות
רגליים של חתול. לכלב השפיץ זנב מהודר וארוך המסתלסל על גבו. לכלב זה עיניים כהות בצורת שקד, אפו ושפתיו שחורים. אפשר לומר בביטחון מלא שמראהו של כלב השפיץ הגרמני מעורר כבוד וחיבה כלפיו.

גובה ממוצע של כלב בוגר: 30-38 ס"מ משקל ממוצע של כלב בוגר: 5-10 ק"ג

כלבים מגזע שפיץ יפני הם כלבים מאוד אינטליגנטיים, ידידותיים בעלי מצב רוח מרומם שאוהבים לשחק. בנוסף לכך הם יכולים להיות גם כלבי שמירה טובים בזכות הערנות הגבוהה שלהם - הם מתריעים על סכנות בפני הבעלים שלהם. למרות גודלם הקטן, הם מתנהגים כמגנים של הבית ושומריו.
כלבי השפיץ היפני אוהבים לשחק משחקים עם כדור וצלחות מעופפות והם בדרך כלל גם מסתדרים היטב עם ילדים, כלבים אחרים וחיות מחמד ביתיות.
כלבי השפיץ היפני הם כלבים גאים, חסונים ומלאי חיבה לבעלים שלהם. אופיים הנוח מונע מהם להתנהג באגרסיביות או לכעוס גם כאשר מתנהגים אליהם לא יפה, לכן ילדים יכולים להרגיש בטוח מאוד עם הכלב, עליכם כמובן להקפיד שהילדים לא יציקו לכלב יותר מידי.
אורך חייו של הכלב הוא בממוצע 12 שנים והם כלבים בריאים בדרך כלל. רחצו את הכלבים רק כאשר הדבר הכרחי, הקפידו להבריש את פרוותם באופן קבוע כדי לשמור על מראה הזוהר.
כלב השפיץ היפני מתאים לחיים בתוך דירה. כלבים אלו יכולים להיות פעילים מאוד בתוך הדירה. הם יסתדרו היטב גם בלי חצר, כל עוד הם משחקים ועושים פעילות גופנית. חשוב להוציא את הכלב להליכה יומית ארוכה ואף לתת לו לפעמים לרוץ חופשי באזור בטוח.
לא קשה לאלף את כלבי השפיץ היפני, בתנאי שתקפידו לשמור על עקביות לאורך כל תקופת האילוף. כלבי השפיץ היפני יכולים להיות מאוד נבחניים אם תתנו להם להאמין שהם האחראיים. הקפידו לומר לכלב שלכם מתי עליו להפסיק לנבוח, במיוחד כאשר הוא מתחיל לנבוח בצורה אובססיבית. אילוף נכון ימנע מכלבים אלו להיות חשדניים ואפילו לנשוך אנשים. כלבים אלו זקוקים לחוקים קבועים לציית להם.