מדריך גזעי כלבים

השוני בין כלבים בא לידי ביטוי לא רק בתכונות חיצוניות של צבע, גודל ויופי, אלא גם בתכונות אופי "ייחודיות" לכל גזע כגון: אינטליגנטיות, סבלנות, עצמאות, ידידותיות כלפי זרים (או להפך חשדנות ותוקפנות), שובבות, תכונות צייד וכדומה.
בחירת גזע הכלב, לא רק על פי מראהו, אלא גם על פי האופי שלו ומידת התאמתו לתנאי הגידול שתוכלו לאפשר לו ובהתאם לסגנון של בני משפחתכם כגון: בית פרטי או בקומות, קיומם של ילדים, חיות מחמד אחרות ועוד. יהיה זה לא נכון, לבחור בכלב הרגיש לרעשים חזקים ונוטה להיות הססן, כדי לחיות בבית בו יש ילדים קטנים הנוטים להרעיש, שכן כלב זה יכול להתאים בעיקר למגורים עם אנשים מבוגרים. כמו כן, יהיה זה בלתי מתאים לבחור בגור גדול שנהנה מריצות ארוכות ומפעילות ספורטיבית יומיומית, כדי שיגור בבית קטן בו בני המשפחה רוב היום מחוץ לבית ואין להם פנאי לצאת איתו החוצה כדי לפרוק אנרגיות. ברשימת סוגי הכלבים שלנו השתדלנו לשלב תמונות מיטיבות של הגזעים השונים של הכלבים וכן לפרט אודות תכונות האופי המאפיינות כל גזע וגזע. זכרו שכל כלב שונה מהאחר אולם כדאי להתייחס גם לתכונות הייחודיות לכל סוג על מנת שההתאמה ביניכם לבין הכלב תהיה אופטימאלית
      

ווסט היילנד וייט טרייר West Highland White Terrier

כלב הווסט היילנד וייט טרייר ידוע לאנשים רבים בשם "ווסטי". כלב זה הוא אמנם כלב קטן, אבל הוא מאוד קשוח וחסון. מדובר בכלב בעל מראה מרשים, במיוחד כאשר שומרים על טיפוח פרוותו באופן עקבי. כלב הווסט היילנד הוא כלב מאוד אלגנטי במראהו, בזכות הפרווה הלבנה ועיניי הכפתור שלו.
הראש של כלב הווסט היילנד וייט טרייר בעל צורה עגולה והעיניים הכהות שלו הן בצורת שקד ובעלות מסגרת שחורה. אוזניי הווסטי זקופות וקטנות. האף של הכלב בצבע שחור ולסתותיו חזקות מאוד, שיני הכלב גדולות בהשוואה לפיו הקטן.
פרוות כלבי הווסט היילנד היא כפולה, גבם ישר ורגליהם חזקות ושריריות מאוד. ההליכה של כלבי הווסטי קלילה ויציבה.
גובה ממוצע של כלב בוגר: עד 28 ס"מ משקל ממוצע של כלב בוגר: עד 10 ק"ג
כלב הווסט היילנד וויט טרייר הוא כלב חכם מאוד שאוהב לשהות בחברת בני אדם גם בתוך הבית וגם מחוצה לו, אבל לכלב זה יש בעיות עם חיות אחרות או חיות קטנות. אם אתם מתכננים לאמץ חיית מחמד חדשה, עליכם להציג את הווסטי בהדרגה לאותה חיה, ועליכם לדאוג בתקופה ההסתגלות לתת תשומת לב מלאה לווסטי שלכם.

כלבי הווסטי הם כלבים מאוד שמחים וסקרנים, הם תמיד מנסים להיות במרכז הפעילות. כלבים אלו נחשבים לאוהבים ביותר מבין שאר גזעי הטרייר. הם יכולים גם להרגיש קנאה אם הם מרגישים שאהבה אליהם פחתה.

כלבי הווסט היילנד מפופולאריים מאוד בזכות האישיות המגוונת שלהם. גזע זה אוהב לנבוח, לחפור, להשוויץ בעצמאות שלו ולהתעקש. רמת האנרגיה הגבוהה דורשת להוציא כלבים אלו לטיולים בפארק, לתת להם שיעורי אילוף, להביא להם צעצועים, לשחק עמם ועוד. כלבי הווסטי ישנים כ- 13 שעות ביום, בעיקר בגלל כמות האנרגיה הגדולה שהם מוציאים בשעות העירות שלהם.

המגרעות העיקריות באופיו של כלב הווסטי יכולות להיות ביישנות יתר או תוקפנות יתר
לכלבי הווסט היילנד וייט טרייד יש בעיות בריאות מועטות והם נחשבים לכלבים חסונים ובריאים.

כלבי הווסטי צריכים להיות רגילים לטיפוח מגיל צעיר ככל האפשר. התחילו להרגיל אותם לכך באמצעות טיפוח שנמשך 2 עד 3 דקות ולאט לאט תוכלו להוסיף עוד מספר דקות להברשה. עליכם להיות תקיפים בזמן שאתם מרגילים את הווסטי שלכם להברשות, אבל אל תענישו אותו או תצעקו עליו. שגרת הטיפוח צריכה לכלול גם גזירת שיער במקומות הנחוצים ובדיקת אוזניים. אם לא תרגילו את כלבכם לשגרת הטיפוח, ואם הם לא ילמדו ליהנות ממנה, הם יכולים לפתח חרדות.
ההחלטה האם לספר את כלב הווסט היילנד וויט טרייר תלויה בעיקר בשאלה האם אתם רוצים להציג אותו בתערוכה. גילוח הפרווה יכול להפוך את פרוות הכלב לגסה יותר.
התרגול של כלבי הווסט היילנד וויט טרייר צריך להיות שילוב בין תרגול פיזי לתרגול מנטאלי. התרגול שומר על הכלבים בכושר ובמקביל מוריד את החרדה שלהם. הכלבים זקוקים בנוסף למשחקים בפארק ולהליכות ארוכות.
כאמור, לכלבי הווסטי כמות עצומה של אנרגיה, אם הם לא יקבלו מספיק פעילות גופנית כדי להוציא אנרגיה זו, התנהגותם עלולה להפוך להרסנית כגון: לעיסת חפצים, נביחות בלתי פוסקות, חפירה, הקאות, בעיות בעשיית הצרכים ודיכאון.

אילוף: כלבי הווסטי הם כלבים גדולים הכ
כלבי הווסטי הם כלבים גדולים הכלואים בתוך גוף קטן. הם אמיצים, אינטליגנטיים, עצמאיים, עקשניים ועם המון הערכה עצמית – תכונות מגוונות אלו יכולות להפוך את האילוף שלהם לאתגר. חשוב שכלבים אלו לא יהפכו לשתלטניים ותוקפניים כי הם עשויים לתקוף ולנשוך. כדי שהאילוף יצליח אתם חייבים קודם כל להעביר אותם תהליך סוציאליזציה נכון ולתת להם את הפעילות הגופנית הדרושה להם.
כלבי הווסט היילנד טרייר צריכים לדעת קודם כל את הפקודות הבסיסיות כגון: לשבת, לבוא, להישאר, למטה וכדומה. האילוף צריך להיות נוקשה אך חיובי. הקפידו לסיים כל אילוף עם פקודה שהכלב שלכם כבר יודע כדי שהוא ירגיש טוב לגביי ההישגים שלו.