מדריך גזעי כלבים

השוני בין כלבים בא לידי ביטוי לא רק בתכונות חיצוניות של צבע, גודל ויופי, אלא גם בתכונות אופי "ייחודיות" לכל גזע כגון: אינטליגנטיות, סבלנות, עצמאות, ידידותיות כלפי זרים (או להפך חשדנות ותוקפנות), שובבות, תכונות צייד וכדומה.
בחירת גזע הכלב, לא רק על פי מראהו, אלא גם על פי האופי שלו ומידת התאמתו לתנאי הגידול שתוכלו לאפשר לו ובהתאם לסגנון של בני משפחתכם כגון: בית פרטי או בקומות, קיומם של ילדים, חיות מחמד אחרות ועוד. יהיה זה לא נכון, לבחור בכלב הרגיש לרעשים חזקים ונוטה להיות הססן, כדי לחיות בבית בו יש ילדים קטנים הנוטים להרעיש, שכן כלב זה יכול להתאים בעיקר למגורים עם אנשים מבוגרים. כמו כן, יהיה זה בלתי מתאים לבחור בגור גדול שנהנה מריצות ארוכות ומפעילות ספורטיבית יומיומית, כדי שיגור בבית קטן בו בני המשפחה רוב היום מחוץ לבית ואין להם פנאי לצאת איתו החוצה כדי לפרוק אנרגיות. ברשימת סוגי הכלבים שלנו השתדלנו לשלב תמונות מיטיבות של הגזעים השונים של הכלבים וכן לפרט אודות תכונות האופי המאפיינות כל גזע וגזע. זכרו שכל כלב שונה מהאחר אולם כדאי להתייחס גם לתכונות הייחודיות לכל סוג על מנת שההתאמה ביניכם לבין הכלב תהיה אופטימאלית

בריטני Brittany

לכלבי הבריטני יש מראה מאוד אתלטי ואלגנטי בעיקר בזכות רגליהם הארוכות מאוד ושרירי האגן החזקים. כלבי הבריטני הם מאוד שריריים, אבל אין להם מראה כבד אלא גמיש. יש להם גבות כבדות ועיניים שקועות, החזה שלהם שקוע והצלעות בולטות. הפרווה של כלבי הבריטני היא דחוסה וחלקה, צבעם הוא בדרך כלל לבן מנוקד בכתמים בצבע כתום.

* לגזע בריטני אין בית גידול בארץ וכלבים מגזע זה מגיעים לארץ ביבוא אישי בלבד.

גובה כלב בוגר: 42 – 51 ס"מ משקל כלב בוגר: 14 – 20 ק"
כלבי הבריטני הם מאוד צייתנים וממושמעים בזכות ההיסטוריה שלהם ככלבי ציד. הם להוטים לרצות, אוהבים מאוד ועדינים, יחד עם זאת הם עצמאיים ובעלי מחשבה חופשית. הם שמחים ומלאי התרגשות כמעט כל הזמן, דבר שהופך אותם לנוחים מאוד לאילוף. חשוב להרגיל את כלבי הבריטני לילדים כבר כשהם גורים, מכיוון שהם יכולים להיות עצבניים מאוד והיפראקטיביים. כלבי הבריטני אינם מתאימים לכל אחד בגלל שיש להם נטייה לפתח חרדת נטישה, הם יכולים להיות הרסניים מאוד כאשר הם נשארים לבד בבית, הם גם נוטים ליילל ולנבוח בצורה מוגזמת כאשר הם מתרגשים או לחוצים. כלבי הבריטני גם מאוד רגישים למצבים מלחיצים בתוך הבית כגון ריב בין אנשים, רעש יוצא דופן בתוך הבית וכדומה. כלבי הבריטני נוטים להשתעמם בקלות ולכן הם צריכים בידור באופן עקבי. צריך להעניק להם גירויים שכליים וגופניים כדי למנוע מהם התנהגות הרסנית
כלבים מגזע בריטני עשויים לסבול מגלאקומה, שיתוק ברגליים האחוריות, דיספלסיה של מפרק הירך. מומלץ להבריש להם את הפרווה פעמיים בשבוע ולרחוץ אותה פעם בחודש עם שמפו מיוחד לכלבים כדי למנוע גירויים בעור, רחיצת יתר עלולה לגרום ליובש בעור. חשוב להקפיד על ניקיון האוזניים במיוחד לאחר שהם מבלים בשטח.
כלבים מגזע בריטני הם מאוד אנרגטיים וזקוקים לרמה גבוהה של פעילות גופנית הכוללת ריצה, הליכה מהירה או ריצה ליד אופניים, הם גם אוהבים להיות במים. כלבי הבריטני מתאימים עצמם לתנאי השטח השונים ולכן הם יכולים לצאת לטיולים משפחתיים ולטיולי שטח קשים, הם עמידים לקור ולחות, כלבי הבריטני גם מאוד אוהבים להיכנס למים ולהביא חזרה חפצים שנזרקו.
כלבי הבריטני הם רגישים מטבעם, לכן חשוב להעביר אותם תהליך חיברות בגיל צעיר כדי למנוע את הפחד או הביישנות שהם עלולים לפתח בעתיד. כדאי להביא גורים למקומות חדשים ולהשאיר אותם ליד אנשים זרים, מצבים אלו יאפשרו להם להפוך לנוחים יותר כאשר הם יגדלו. חשוב לאלף את כלבי הבריטני להיות שקטים עקב נטייתם לנבוח ולילל. חשוב לאלף אותם לנימוסים אחרת הם יכולים להפוך להרסניים מאוד. האילוף של הכלבים צריך להיות עדין והם מגיבים היטב לאהבה עקב נטייתם לרצות.