מדריך גזעי כלבים

השוני בין כלבים בא לידי ביטוי לא רק בתכונות חיצוניות של צבע, גודל ויופי, אלא גם בתכונות אופי "ייחודיות" לכל גזע כגון: אינטליגנטיות, סבלנות, עצמאות, ידידותיות כלפי זרים (או להפך חשדנות ותוקפנות), שובבות, תכונות צייד וכדומה.
בחירת גזע הכלב, לא רק על פי מראהו, אלא גם על פי האופי שלו ומידת התאמתו לתנאי הגידול שתוכלו לאפשר לו ובהתאם לסגנון של בני משפחתכם כגון: בית פרטי או בקומות, קיומם של ילדים, חיות מחמד אחרות ועוד. יהיה זה לא נכון, לבחור בכלב הרגיש לרעשים חזקים ונוטה להיות הססן, כדי לחיות בבית בו יש ילדים קטנים הנוטים להרעיש, שכן כלב זה יכול להתאים בעיקר למגורים עם אנשים מבוגרים. כמו כן, יהיה זה בלתי מתאים לבחור בגור גדול שנהנה מריצות ארוכות ומפעילות ספורטיבית יומיומית, כדי שיגור בבית קטן בו בני המשפחה רוב היום מחוץ לבית ואין להם פנאי לצאת איתו החוצה כדי לפרוק אנרגיות. ברשימת סוגי הכלבים שלנו השתדלנו לשלב תמונות מיטיבות של הגזעים השונים של הכלבים וכן לפרט אודות תכונות האופי המאפיינות כל גזע וגזע. זכרו שכל כלב שונה מהאחר אולם כדאי להתייחס גם לתכונות הייחודיות לכל סוג על מנת שההתאמה ביניכם לבין הכלב תהיה אופטימאלית

בלדהאונד Bloodhounds

ההגדרה המדויקת של כלב מגזע בלדהאונד, היא כלב שעוקב אחרי האויב בעקשנות. כלבי הבלדהאונד שימשו בעבר כדי לעקוב אחר אויב פצוע שנמלט על פי ריח הדם שנשפך, כך שהם בעצם היו ציידים של דם. כלב הבלדהאונד הוא החיה היחידה בארה"ב שמשמשת כראיה קבילה בבית המשפט והוא משמש ברחבי העולם להצלה ולחיפושים. הגולגולת של הכלב היא צרה וארוכה ומעניקה לראש מראה אצילי. יש להם עיניים שקועות ומצח שאינו בולט, העפעפיים התחתונים שקועים והאוזניים מאוד ארוכות ותלויות לצדי הפנים. הגוף שלהם חסון ומשדר עוצמה, ההליכה אלסטית וגאה, הפרווה של כלבי הבלדהאונד קצרה, חלקה ונעימה למגע, בדרך כלל הצבע השחור הוא השולט בפרווה, שאר הצבעים אינם מוגדרים בבירור.
גובה ממוצע של כלב בוגר: 63-69 ס"מ משקל ממוצע של כלב בוגר: 41-50 ק"ג
למרות שמו המפחיד "כלב דם" מדובר בכלב אהוב, קל הליכות וסבלני מאוד. הוא מדהים עם ילדים ומלא חיבה אליהם ואפילו נותן לילדים לטפס על גבו. בנושא של ילדים, הרבה פעמים צריך להגן על הכלב מפניי הילדים, כי הוא בפירוש יכול לתת להם להציק לו בלי סוף. אם אתם מחפשים כלב בעל הסתגלות מהירה ואופי מקסים בהחלט מצאתם בן לוויה מצוין. כלב הבלדהאנוד מתאים בעיקר לחיים בחוץ מכיוון שבגיל צעיר הוא מאוד אנרגטי וקולני, הם יכולים גם להיות ביישנים ורגישים. חלק מבני הגזע יכולים להיות חשדניים ותוקפניים כלפי זרים וגם כלפי כלבים מאותו מין. אסור לשחרר את הכלב מהרצועה מכיוון שהם נוטים ללכת אחר עקבות שהם מגלים עד הסוף ולא משנה כמה זמן ייקח להם לעשות זאת. כלבי הבלדהאונד נוטים לאכול כל דבר לכן צריך להשגיח עליהם מקרוב, הם מתבגרים לאט מאוד ועם ההכשרה המתאימה הם יכולים להפוך להיות כלבים נפלאים.
באופן כללי ניתן לומר שגזע הבלדהאנוד הוא גזע קשוח למדיי, אבל ישנם מספר מצבים רפואיים מיוחדים שכדאי לשים לב אליהם: דיספלסיה של מפרק הירך, פיתול קיבה, מחלת עיניים, צניחת עפעפיים ודרמטיטיס.
כדאי לטפל בפרווה של הכלב עם כפפה מיוחדת בעלת זיפים קצרים, כלבים אלו שונאים להיות מוברשים והכפפה נותנת להם הרגשה כאילו הם מלוטפים. כדאי לרחוץ את הכלב רק כשיש צורך בכך ואחר כך צריך לייבש את הפרווה עם מגבת גסה. חשוב לנקות את האוזניים על בסיס קבוע ולנקות את העיניים בעדינות על בסיס יומי.
: כלבי הבלדהאונד אוהבים לרוץ וזקוקים להמון פעילות גופנית, חשוב לרוץ עם הכלב קשור ברצועה בלבד. הכלבים הללו יכולים ללכת שעות על גבי שעות, השאלה האם אתם תצליחו לעמוד בכך. משטר התרגילים הטוב ביותר עבור גזע זה הוא לפחות הליכה של 45 דקות פעמיים ביום בכל מזג האוויר, כדאי לשלב בפעילות משחקים כגון הבאת חפצים שנזרקו, משיכת חבל וגם אימון של 15 עד 30 דקות הקשור לצייתנות, או ביצוע תרגילים כדי לשמור על המוח של הכלב חד. אם לכלב הבלדהאונד יש מספיק גירויים הוא מאושר ואם הוא מאושר הוא נוח לכולם.
אילוף כלב מגזע בלדהאונד מצריך המון סבלנות, מעל הכול אתם תצטרכו להיות תקיפים, הוגנים ועקביים, כלבים חכמים אלו ידעו כיצד לתחמן אתכם עם המבט המסכן שלהם, הם אלופים בלקבל את מה שהם רוצים. לכלבי הלדהאונד יש רצון משלהם והם מעדיפים להשתמש בו מאשר לציית לפקודות, לכן אילופם דורש עבודה קשה, החיים איתם עד לגיל שנתיים יכולים להפוך לגיהינום, אבל לאחר הגיל הזה עם הגירויים הנכונים, האימונים והאילוף הם יהיו כלבים נהדרים. השבחים צריכים להיות נלהבים והנזיפות קצרות ובקול חזק יותר ותקיף המילה הטובה ביותר היא "לא". שימו לב שיש ניגוד חזק בין הגישה שלכם למעשים הטובים ולרעים, כדי שהכלב יבחין בהבדל.