מדריך גזעי כלבים

השוני בין כלבים בא לידי ביטוי לא רק בתכונות חיצוניות של צבע, גודל ויופי, אלא גם בתכונות אופי "ייחודיות" לכל גזע כגון: אינטליגנטיות, סבלנות, עצמאות, ידידותיות כלפי זרים (או להפך חשדנות ותוקפנות), שובבות, תכונות צייד וכדומה.
בחירת גזע הכלב, לא רק על פי מראהו, אלא גם על פי האופי שלו ומידת התאמתו לתנאי הגידול שתוכלו לאפשר לו ובהתאם לסגנון של בני משפחתכם כגון: בית פרטי או בקומות, קיומם של ילדים, חיות מחמד אחרות ועוד. יהיה זה לא נכון, לבחור בכלב הרגיש לרעשים חזקים ונוטה להיות הססן, כדי לחיות בבית בו יש ילדים קטנים הנוטים להרעיש, שכן כלב זה יכול להתאים בעיקר למגורים עם אנשים מבוגרים. כמו כן, יהיה זה בלתי מתאים לבחור בגור גדול שנהנה מריצות ארוכות ומפעילות ספורטיבית יומיומית, כדי שיגור בבית קטן בו בני המשפחה רוב היום מחוץ לבית ואין להם פנאי לצאת איתו החוצה כדי לפרוק אנרגיות. ברשימת סוגי הכלבים שלנו השתדלנו לשלב תמונות מיטיבות של הגזעים השונים של הכלבים וכן לפרט אודות תכונות האופי המאפיינות כל גזע וגזע. זכרו שכל כלב שונה מהאחר אולם כדאי להתייחס גם לתכונות הייחודיות לכל סוג על מנת שההתאמה ביניכם לבין הכלב תהיה אופטימאלית

בולדוג צרפתי French Bulldogs

הבולדוג הצרפתי הוא קומפקטי וחסון, יש לו אוזניים גדולות ועגולות המזכירות אוזניי עטלף, הראש שלו גדול בהשוואה לגוף. הפרווה של הבולדוג הצרפתי קצרה וחלקה, העור רך ורופף בייחוד באזור הראש והכתפיים, שם נוצר המראה היפה של הקמטים והקפלים.

גובה כלב בוגר: 31 ס"מ משקל כלב בוגר: 8 – 14 ק"ג.
הבולדוג הצרפתי הוא שופע חיבה, שובב ודורש תשומת לב מכל מי שהוא בא עמו במגע, הוא לא מסתדר לבד, גם לא בחצר האחורית. הבולדוגים הצרפתיים שומרים על בתיהם ועל בעליהם, הם מתריעים בפניי פולשים, אבל הנביחה שלהם לא נשמעת מפחידה. הבולדוגים הצרפתיים נקראים לעיתים קרובות "ליצנים קטנים" בזכות שפע החיבה שהם נוהגים לתת ואין ספק שהם יכולים להיות החברים הכי טובים שלכם.
בעיות הבריאות הנפוצות אצל הבולדוג הצרפתי הן בעיות נשימה ובעיות בעיניים. אם הם סובלים מהשמנת יתר, הדבר יכול להשפיע על הנשימה שלהם ולגרום לבעיות רציניות יותר. בולדוגים צרפתיים רבים נוטים לנחור ולהשמיע צפצופים. הבולדוגים מעדיפים ומרגישים יותר טוב בקור מאשר בחום. בעיה נוספת שהם יכולים לסבול ממנה היא יובש בעור, שיכול ליצור קרחות קטנות בעור שניתנות לטיפול באמצעות תרופה להקלה על עור יבש.
הבולדוגים הצרפתיים אוהבים לשחק, אבל בגלל בעיות הנשימה שלהם חשוב שהם לא יתישו את עצמם, הם זקוקים לזמן ארוך של מנוחה לאחר כל פעילות גופנית. אסור לתת לבולדוגים לשחות מכיוון שראשם כבד מאוד ולכן יש להם נטייה לטבוע.את כלב האלסקן צריך להפעיל לעיתים קרובות, עקב היותם כלבי עבודה, הם רוצים להיות עסוקים כל הזמן והם זקוקים למשחקים יחד עם הליכות ארוכות בכל יום. כלבים אלו צריכים להיות בשליטה ומרוסנים כאשר מוציאים אותם החוצה.
הבולדוגים הצרפתיים יכולים להיות מאוד עקשניים ולכן לא קל לאלף אותם, הם מתקשים ללמוד ולפעול על פי פקודות. כדי לאלף את הכלב שלכם לבצע פקודה מסוימת אתם צריכים לצפות לפחות לארבע חודשים של אימון עקבי ולהיות בעלי אספקה אינסופית של סבלנות. אתם תהיו חייבים ללמד את הבולדוג שלכם לציית למספר פקודות בסיסיות, אחרת הם לא יהיו בני לוויה נעימים, רצוי שהזכרים יהיו מסורסים, הדבר עוזר למשימת האילוף שלהם, אלא אם כן אתם רוצים להרביע אותם. אילוף הבולדוגים בגיל צעיר, יביא לתוצאות נהדרות ויהפוך את החיים המשותפים שלכם לנעימים ומתגמלים.